روستای وسطی کلا

Ghaemshahr

روستای وسطی کلا از توابع دهستان علی آباد شهرستان قائم شهر است . این روستا از شمال به روستای فولادکلا , از جنوب به یاغکوه و برنجستانک و جنگل هیرکانی , از شرق به روستای قادیکلا بزرگ از غرب به روستای واسکس و از شمال غرب به روستای دنج کلا محدود می شود .
بنای امامزاده موسی و سقانفار قدیمی در جنوب وسطی کلا واقع شده است که از آثار تاریخی مذهبی این روستا محسوب می شود .

در ضلع شرقی و غربی محوطه امامزاده دو رودخانه کوچک که اهالی آن درکا می نامند هنوز جاریست این دو درکا از چشمه های بالادست روستا سرچشمه می گیرد . نهایت دو درکا بعد از بهم پیوستن در جلوتر از روستای وسطی کلا به رود سیاهرود می پیوندد . تا حدود چهار دهه گذشته اهالی روستا از آب این دو درکا برای آشامیدن شستن ظرف و لباس استفاده می کردند . در مازندران رودخانه های کوچک درکا یا کیله می گویند .

جمعیت

این روستا براساس آخرین سرشماری مرکز آمار ایران که در سال ۱۳۹۵ صورت گرفته‌است، جمعیت آن ۱۳۸۹ نفر (۴۷۲ خانوار) بوده‌است که شامل ۶۷۴ مرد و ۷۱۵ زن می‌باشد . این روستا ۲۱ شهید تقدیم انقلاب کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

اداره گاز قائم شهر

آدرس: خیابان کارگر (خ ساری) – کوی شرافت شماره تماس: رئیس اداره ۴۲۰۳۳۷۲۱ رئیس تعمیرات ۴۲۰۸۹۱۸۲ رئیس مشترکین ۴۲۰۸۹۱۸۰ رئیس امور اداری ۴۲۰۸۷۸۴۰ مشترکین ۴۲۰۳۳۳۵۰ امداد ۴۲۰۷۳۱۹۴ ۱۹۴ تلفن گویا ۴۲۰۸۷۸۴۱ ۴۲۰۸۷۸۴۲ ۴۲۰۸۷۸۴۳