علی علیپور

Ghaemshahr

علی علیپور قرا متولد۲۰ آبان ۱۳۷۴ بازیکن فوتبال و اهل شهرستان قائمشهر است. علیپور فوتبال را از تیمهای پایه باشگاه نساجی مازندران آغاز کرد.

علی علیپور

 او سابقه بازی برای نساجی، استیل‌آذین، سنگ آهن بافق، راه‌آهن و پرسپولیس و ماریتیمو پرتغال و رده های مختلف تیم ملی را کارنامه دارد.

سابقه ملی علی علیپور:

نوجوانان ایران

علی علیپور ۶ بازی رسمی در تیم ملی فوتبال نوجوانان ایران انجام داده و ۳ گل هم زده‌است.

جوانان ایران

او سابقه بازی برای تیم ملی فوتبال جوانان ایران را نیز درکارنامه دارد و ۸ گل نیز در این رده سنی به ثمر رسانده‌ است.

تیم ملی فوتبال ایران

علیپور برای نخستین بار توسط کارلوس کی‌روش به تیم ملی فراخوانده شد. او نخستین بازی اش را برابر تیم ملی فوتبال سیرالئون انجام داد. بعد از مدتی دوری از تیم ملی، با درخششی که در بازی فینال جام حذفی داشت، توسط مارک ویلموتس برای بازی دوستانه برابر سوریه و کره جنوبی به تیم ملی دعوت شد. او در دیدار با کره جنوبی در تاریخ ۹۸/۳/۲۱ با نظر مارک ویلموتس در دقیقه ۸۰ با شماره ۲۷ به جای کریم انصاری‌فرد وارد بازی شد.

علی علیپورعلی علیپور

آقای گل لیگ برتر

علی علیپور در  فصل ۹۷–۱۳۹۶ با زدن ۱۹ گل عنوان آقای گلی لیگ برتر را به دست آورد. او بهترین گلزن تاریخ پرسپولیس در لیگ برتر است.

 

علی علیپور

باشگاه فعلی علی علیپور:

علیپور در حال حاضر به عنوان مهاجم باشگاه ماریتیمو در لیگ برتر پرتغال به میدان می رود.

علی علیپور

لیگ قهرمانان آسیا:

او با پیراهن پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا 41 بار مقابل تیمهای مختلف به میدان رفت و در مجموع موفق شد 10 گل به ثمر برساند. علیپور به همراه پرسپولیس به فینال آسیا راه یافت و در لیگ قهرمان 2018 نایب قهرمان شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

روستای المشیر

روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان قائم‌شهر در استان مازندران ایران است. روستای المشیر از توابع بخش نوکندکا است و روستاهای کاردیکلا، گیله‌کلا از توابع آن به حساب می‌آیند.    جمعیت روستای المشیر: این روستا در نوکندکلا قرار داشته و براساس آخرین سرشماری مرکز آمار ایران که در سال ۱۳۸۵ صورت گرفته، جمعیت آن […]