سید ناصر عمادی

Ghaemshahr 1

پزشک قائمشهری از پزشکان بدون مرز ایران، متخصص پوست، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران و از مجروحان شیمیایی حملات عراق به ایران است. سید ناصر عمادی عضو «شورای عالی کمیسیون پزشکی جانبازان کشور» و «سرپرست مراکز درمانی جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در قاره آفریقا» بوده‌ است.

فعالیت‌های وی در شهر بم به مدت بیش از یکسال پس از زلزله و همچنین کشورهای عراق، افغانستان و آفریقایی کنیا، غنا، تانزانیا، زیمبابوه، گینه، سومالی و بروندی موجب دریافت نشان ملی ایثار از رئیس جمهور ایران در سال ۱۳۸۹ برای وی شد. او همچنین از سایر کشورهای آفریقایی به دلیل مبارزه با بیماری ایدز و بهبودی سلامتی مردم نیز عناوین پرافتخاری را به عنوان پزشک بدون مرز ایرانی از رئیس‌جمهور بروندی، نخست وزیر و وزیر بهداشت کنیا، رئیس هلال احمر و وزیر بهداشت غنا و … کسب نمودند.

جانباز شیمیایی


وی در سال ۱۳۶۷ در رشته پزشکی دانشکده پزشکی بابل قبول شد و در سال ۱۳۷۳ در طب عمومی فارغ‌التحصیل شد. از سال ۱۳۷۳ تا ۱۳۷۹ به عنوان پزشک عمومی در بخش اورژانس بیمارستان رازی قائمشهر مشغول به کار بود. وی به عنوان داوطلب و بسیجی در جنگ ایران و عراق حضور داشت و بارها زخمی و شیمیایی شد. عمادی در سال ۱۳۷۹ در رشته پوست دانشگاه تهران پذیرفته شد.

مقالات علمی سید ناصر عمادی

پایان‌نامه وی در دوران طب عمومی و تخصصی با دو عنوان عارضه‌های قلبی و عروقی در جانبازان نخاعی و عوارض پوستی در جانبازان شیمیایی به عنوان پایان‌نامه برتر گروه پزشکی ثبت گردید.

عمادی بیشترین مقالات علمی در رابطه با مشکلات پوستی جانبازان شیمیایی منتشر نموده و مقالات وی در آمریکا به عنوان یک مرجع و سند علمی در دادگاه لاهه در دفاع از جانبازان شیمیایی مورد استفاده قرار گرفته‌است. ایشان به دفعات در کنگره‌های علمی برای دفاع از مشکلات جسمی جانبازان شیمیایی در آمریکا، فرانسه، آلمان، سوئیس، کرواسی حضور داشته و سخنرانی نموده‌اند.

در کنگره‌های سال‌های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰، با موضوع مبارزه با ایدز در کشورهای آفریقایی کنیا و غنا و نیز آمریکا مطالب جدیدی را از بروز سارکوم کاپوزی که نوعی سرطان پیشرفته پوست در بیماران مبتلا به ایدز می‌باشد را مطرح نمودند.

ابتلا به مالاریا

دکتر عمادی در سال ۲۰۰۹ در شهر آکرا از کشور غنا بدنبال ابتلا به بیماری مالاریا دوران سختی از بیماری را پشت سر گذاشت که استقامت و استمرار حضورشان در آفریقا برای درمان بیماران به رغم همزمانی ابتلا خودشان به بیماری مالاریا موجب گردید که خانواده غنایی بنام (ATOBRAH) که در سال ۲۰۰۹ از بیماری مهلک پوستی رهایی یافته بود نام فرزند متولد شده خود در سال ۲۰۱۲ را بنام عمادی (Emadi ATOBRAH) نامگذاری نماید.

سید ناصر عمادی در سال۹۴ همزمان با روز پزشک، به عنوان جهادی‌ترین پزشک کشور، به دلیل ارائه خدمات پزشکی در مناطق محروم ایران و نیز به آوارگان حمله داعش در کردستان عراق معرفی گردید.

افتتاح درمانگاه پوست بنام امام رضا با پرچم ایران و لوگو دانشگاه علوم پزشکی تهران در سال ۱۳۹۳ در بزرگترین بیمارستان کشور مسیحی‌نشین بروندی نتیجه تلاش داوطلبانه درمانی و آموزشی ایشان برای درمان بیماران و آموزش پزشکان این کشور آفریقایی بود که دکتر عمادی با نصب این تابلو (Imam reza (a.s) skin clinic) از دستمزد صدهزار دلاری خود صرفنظر نمود.

ویزیت رایگان و دوره‌ای با حضور در روستاها و مناطق محروم ایران به منظور درمان و آموزش روستائیان از نحوه مراقبت و پیشگیری از بیماری‌ها از دیگر فعالیت‌های دکتر عمادی می‌باشد که نمونه ذکر شده از تلاش ایشان با حضور در منزل نرگس کودک شش ساله بجنوردی که مبتلا به بیماری پوستی شدید ژنتیکی بوده مورد توجه ویژه رسانه‌ها قرار گرفته‌است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بابل

دکتر سید ناصر عمادی پزشک بدون مرز و دانشیار دانشگاه علوم پزشکی تهران در آبان 1400 طی حکمی از سوی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنوان سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی بابل منصوب شد.

مسئولیت‌های سید ناصر عمادی


مسئول «کمیته مبارزه با بیماری سالک بم» طی حکم معاونت سلامت آقای دکتر علویان و حضور یکساله دربم ۸۴/۲ لغایت۸۵/۲
مسئول اورژانس مرکز آموزشی و درمانی رازی (پزشک عمومی)- سال ۱۳۷۴
مشاورمدیرکل بیمه خدمات درمانی استان مازندران –سال ۱۳۸۰
عضو «شورای نخبگان و سرامدان شاهد و ایثارگراستان مازندران» ۱۳۸۵
عضو کمیسیون عالی پزشکی بنیاد شهید و عضو گروه علمی مرکز رسیدگی به مصدومین شیمیایی دانشگاه علوم پزشکی بقیةالله
عضوهیات مدیره هلال احمر استان مازندران و عضو هیات رئیسه مجمع هلال احمر ایران.
سرپرست کمیته آموزش و پژوهش ایثارگران دانشگاه علوم پزشکی تهران
مسئول واحد بیماران خارج از کشور (International patient department) بیمارستان فوق تخصصی پوست رازی، تهران.
مشاور (دکتر ملک‌زاده) معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی سال ۹۴
مسئولیت‌ها در خارج کشور
عضوProhibition of Chemical Weapons OPCW Organization for the مبارزه با سلاح‌های شیمیایی در ایران
اعزام داوطلبانه پزشک بدون مرز با هماهنگی معاونت سلامت به کشور افغانستان (کابل و هرات) به منظور درمان و آموزش پزشکان تیرماه ۱۳۸۵
عضو گروه(NGO CBMTS) کشور سوئیس و کرواسی که در خصوص منع کاربرد سلاحهای میکروبی شیمایی می‌باشد.
سرپرست مراکز درمانی جمعیت هلال احمر کنیا- نایروبی (آفریقا) از سال ۸۶ تا ۸۸
سرپرست مرکز درمانی حمعیت هلال احمر غنا – اکر (آفریقا) سال ۸۸
مسئول راه‌اندازی سامانه پژوهشی مراکز درمانی جمعیت در قاره آفریقا سال ۸۸
عضو گروه آموزشی و درمانیKenya Medical کنیا- نایروبی ۲۰۰۹
از اعضا هیئت بوردFOUNDATION)CDDF DIRECTED DEVELOPMENT COMMUNITY) سازمان بهداشتی و درمانی کشورهای آفریقایی مستقر در غنا از سال ۲۱۰ تا کنون
عضو گروه درمانی و مرکز تحقیقاتی بیماری AIDS-TB HIV) بیمارستان دولتیMbagati Hospital کشور کنیا- نایروبی
راه اندازی درمانگاه پوست امام حسین در بیمارستان باگاتی شهر نایروبی کنیا ۲۰۱۲
راه اندازی درمانگاه پوست امام رضا در بیمارستان خالد شهر بجمبورا بروندی ۲۰۱۴
عضو انجمن متخصص پوست کشورهای آفریقایی کنیا-غنا ۲۰۱۰

One thought on “سید ناصر عمادی

  1. سلام کارتون عالیه ممنون از شما…خداوند خیرت بده.
    یک مشکل پوستی دارم لطفا تلفن بدیدزنگ میزنم ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

هادی خناری نژاد

هادی خناری نژاد کاپیتان سابق تیم ملی ژیمناستیک هنری مردان ایران محل تولد: قائم شهر، ورزشکار ایرانی رشته ژیمناستیک است. او در حال حاضر رییس هیات ژیمناستیک مازندران است. وی در ۱۳ فرودین ۱۳۶۹ در شهر قائم‌شهر متولد شد.او از ۵ سالگی ژیمناستیک را آغاز می کند، افتخارات زیادی برای کشور به ثبت می رساند و […]
هادی خناری نژاد قهرمان ژیمناستیک