بیژن نعمتی شریف

Ghaemshahr

هنرمند مجسمه‌ساز، نقاش و عروسک‌ساز، (متولد ۱۳۲۶ قائم‌شهر- درگذشته مرداد ۱۳۹۱ تهران). بیژن نعمتی شریف فارغ‌التحصیل کارشناسی مجسمه‌سازی از دانشکده‌ی هنرهای زیبای دانشگاه تهران (1352) بود.

از فعالیت‌های بیژن نعمتی شریف می‌توان به عضویت در انجمن هنرمندان مجسمه‌ساز، عضویت در انجمن هنرمندان نقاش، برگزاری 9 نمایشگاه انفرادی در ایران، 14 نمایشگاه گروهی در ایران، چین و… اشاره کرد. او همچنین منتخب چهارمین دوسالانه‌ی مجسمه‌سازی ایران (1382) بوده است.

حضور بیژن نعمتی شریف کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

در رشته مجسمه‌سازی از دانشگاه تهران فارغ‌التحصیل شد. وی در سال ۱۳۵۴ در مرکز تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به عنوان طراح و سازنده عروسک‌های نمایشی استخدام شد.

استاد نعمتی شریف طراحی و ساخت عروسک‌های ۵۸ پروژه نمایشی و غیر نمایشی برای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، صدا و سیما و… را در کارنامه فعالیت‌های خود ثبت کرده است .

استاد بیژن نعمتی شریف با خدماتی ۳۰ ساله به تئاتر عروسکی در مرکز تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نقاش، مجسمه‌ساز و استاد دانشگاه، دانشجویان زیادی را با تدریس در مجتمع دانشگاهی هنر، دانشگاه تهران، دانشکده تئاتر و سینما، دانشکده سوره و دانشگاه آزاد آموزش داده‌است.

نعمتی شریف پیش از اینکه به عروسک‌سازی بپردازد یکی از بهترین مجسمه‌سازان ایران بود و در دانشکده هنرهای زیبا یکی از شاگردان قدرتمند پرویز تناولی استاد مسلم مجسمه‌سازی ایران بود.

جوایز

مفتخر به دریافت لوح تقدیر در نهمین جشنواره بین المللی تئاتر تهران،(2002)

هنرمند برگزیده چهارمین نمایشگاه دوسالانه بین المللی مجسمه سازی معاصر ، تهران،(2005)

مفتخر به دریافت نشان و لوح تقدیر در روز جهانی تئاتر از انجمن هنرمندان ایران،(2005)

مفتخر به دریافت لوح تقدیر از دوازدهمین جشنواره بین المللی تئاتر عروسکی تهران ، (2008)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

احمد محسن پور

احمد محسن پور قادیکلایی یکم اسفند‌ماه سال ۱۳۲۴ در روستای قادیکلا از توابع شهر قائم شهر مازندران به دنیا آمد.از دوران کودکی به کمک پدرش «رحمت» با ساز «للـه‌وا» آشنا شد و بعدها با پیگری مثال‌زدنی ـ که نمونه‌اش در بین انسان‌های روشن‌دل نادر است ـ به نواختن سازهای فلوت […]
احمد محسن پور