بهمن آقاجانپور

Ghaemshahr

بهمن آقاجانپور قادی کلایی در سال ۱۳۴۰ در روستای قادیکلا از توابع قائم‌شهر به دنیا آمد. در همان شهر به تحصیل پرداخت. بعد از خدمت سربازی در سال ۱۳۶۴ به تربیت معلم رفت.

در سال ۱۳۶۶ در رشته صنایع دستی دانشگاه هنر پذیرفته شد. او از رشته کارشناس فنی صنایع دستی فارغ‌التحصیل و از آن به بعد به تدریس هنر مشغول شد.

بهمن آقاجانپور در سال‌های ۱۳۷۵ و ۱۳۸۵ به عنوان نماینده رشته گرافیک از مازندران در بررسی کتاب‌های درسی وزرات آموزش و پرورش حضور داشته‌ است.

ایشان در سال ۱۳۶۷ از وزارت آموزش پرورش درجه ۱ هنری را دریافت داشته‌است.

بهمن آقاجانپور در سال ۱۳۷۸ در یادواره محمد تقی جعفر تبریز بین دانشکده‌های کشور رتبه اول خوشنویس را در یافت کرد. از سال ۱۳۸۵ مشغول نوشتن کتاب هنر سوخت چرم شد و دو جلد کتاب هنر سوخت چرم تألیف نمود.

کتاب اول در سال ۱۳۹۳ تألیف و در مورد تاریخ هنر سوخت چرم است. کتاب دوم که در مورد آموزش هنر سوخت چرم است در سال ۱۳۹۵ تألیف گردیده‌ است. او در خرداد ۱۳۹۵ به عنوان چهره ماندگار ایران انتخاب شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

پریسا جوادی

پریسا جوادی کوچکسرایی (زادهٔ ۱۳ شهریور ۱۳۷۸ قائمشهر ) بانوی تکواندوکار ایرانی و عضو تیم ملی تکواندوی بانوان ایران است.او توانست در بازی‌های آسیایی داخل سالن و هنرهای رزمی ۲۰۱۷ در عشق‌آباد به مدال طلا دست یابد. او همچنین در مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان ۲۰۱۶ و قهرمانی نوجوانان آسیا ۲۰۱۵ به مدال برنز دست یافت. پریسا جوادی در ترکیب تیم ملی ایران در بازی‌های […]
پریسا جوادی قهرمان تکواندو بانوان