Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/tirengir/public_html/wp-content/themes/seek/assets/libraries/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 252

بهداد سلیمی

Ghaemshahr

بهداد سلیمی (زادهٔ ۱۷ آذر۱۳۶۸ در قائم‌شهر) وزنه‌بردارایرانی دستهٔ فوق سنگین و دارندهٔ مدال طلای المپیک ۲۰۱۲ لندن است. وی تا پیش از رکوردشکنی لاشا تالاخادزه دارنده رکورد یک‌ضرب جهان بود.

سلیمی در سال ۲۰۱۰ قهرمان وزنه‌برداری دستهٔ ۱۰۵+ کیلو جهان شد. وی دومین وزنه‌بردار ایرانی، پس از حسین رضازاده، شد که مدال طلای فوق سنگین را به دست می‌آورد. او در این مسابقات با ۲۰۸ کیلوگرم در یک‌ضرب پس از یوگنی چیگیشف روس دوم شد. در دوضرب در پی مصدومیت چیگیشف با ۲۴۵ کیلوگرم پس از ماتیاس اشتاینر آلمانی دوم شد. در مجموع به دو مدال نقره در یک‌ضرب و دوضرب و مدال طلای مجموع با ۴۵۳ کیلوگرم رسید.

بهداد همچنین موفق شد در حرکت یک ضرب دسته فوق سنگین رقابت‌های جهانی وزنه‌برداری در فرانسه رکورد جهانی این رشته را به نام خود ثبت کند و رکورد حسین رضازاده را بشکند. سلیمی در سال ۱۳۸۹ نشان ملی جوان ایرانی را نیز دریافت کرد.

وی پس از کسب مدال طلای بازی‌های آسیایی جاکارتا با در آوردن کفش‌هایش و بوسیدن تخته با دنیای حرفه‌ای وداع کرد.

بهداد سلیمی در جواب خبرنگار اعزامی شبکه ورزش که از این خبر شوکه شده بود اضافه کرد: وقتی ورزشکاری کفش‌هایش را درمی‌آورد و بر روی سکو بر وزنه بوسه می‌زند یعنی با دنیای حرفه‌ای خداحافظی کرده‌است. این تصمیم راحت نبود ولی با توجه به آسیب‌هایی که در زانو دارم و اینکه خیلی از این مصدومیت‌ها اذیت می‌شدم تصمیم نهایی را گرفتم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

سید ناصر عمادی

پزشک قائمشهری از پزشکان بدون مرز ایران، متخصص پوست، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران و از مجروحان شیمیایی حملات عراق به ایران است. سید ناصر عمادی عضو «شورای عالی کمیسیون پزشکی جانبازان کشور» و «سرپرست مراکز درمانی جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در قاره آفریقا» بوده‌ است. […]
سید ناصر عمادی