بابک نورزاد

Ghaemshahr

نورزاد کشتی گیر آزادکار سبک‌وزن ایرانی در سال۱۳۵۷ در قائمشهر متولد شد. نورزاد پس از گذراندن تحصيلات ابتدايي و متوسطه، به دانشگاه آزاد اسلامي واحد قائمشهر رفت و در رشته حقوق فارغ‌التحصيل شد.

او در کودکي همراه خانواده به زادگاه پدرش، قائمشهر رفت و به جز مأموريتي دو ساله که همراه خانواده به تهران آمدند، بقيه را در قائمشهر بودند.

پدر بابک قهرمان بوکس و مادرش قهرمان ژيمناستيک بود و خود او در رديف قهرمانان کشتي جهان ايستاد. بابک نورزاد نزد مربياني چون اولادي، نادر صديقي، نادر ناظري، فرامرز بوداغي، سبحان روحي، جانعلي خسرو‌نژاد و عزيز واگذاري آموزش ديد و در مسابقات نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان در ايران و خارج از کشور شرکت کرد و رتبه‌ها و نشان‌هاي درخور توجهي به دست آورد.

وی در کودکي ابتدا تمرين در رشته ژيمناستيک و سپس کشتي را آغاز کرد. در ابتدا به کشتي علاقه نداشت و مايل بود که به ورزش بوکس وارد شود، ولي جثه‌ي کوچک او مناسب بوکس نبود؛ بنابراين در ورزش کشتي ماند.

بابک نورزاد بعد از مسابقات المپيک يونان، از کشتي کناره گرفت و به مربيگري مشغول شد.

 بابک نورزاد

 بابک نورزاد

افتخارات بابک نورزاد:

– بازي‌هاي المپيک:

آتن يونان، مقام شانزدهم (2004)؛

– مسابقات جهاني:

نشان نقره، اسپوکن امريکا (1999)؛

نشان نقره، صوفيه بلغارستان (2001)؛

– مسابقه جهاني جوانان:

نشان طلا، شوروي (1995)؛

– اميد جوانان:

نشان طلا، امريکا (1998)؛

– دانشجويان جهان:

نشان نقره، ادمونتون کانادا (2001)؛

– مسابقه قهرماني کشور:

نشان طلا (1382)؛

– جام‌هاي مختلف:

نشان طلا، صوفيه بلغارستان (2000)؛ رتبه پنجم، آنکارا ترکيه (2004)؛ نشان طلا، لهستان؛ نشان نقره، امريکا؛ نشان طلا، نور ايران؛ نشان نقره؛ تهران (2004)؛

 بابک نورزاد

 بابک نورزاد

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

علیرضا یوسفی

علیرضا یوسفی (متولد ۵ شهریور ۱۳۸۲) در قائمشهر، وزنه‌بردار ایرانی است که در بازی‌های المپیک تابستانی جوانان ۲۰۱۸ موفق به کسب مدال طلای فوق سنگین شد و عنوان قویترین پسر مسابقات را به دست آورد. افتخارات : بازی‌های المپیک جوانانبوئنوس آیرس آرژآنتین ۲۰۱۸ طلا +۸۵ کیلوگرمقهرمانی نوجوانان آسیاگرگانج ازبکستان ۲۰۱۸ طلا +۹۴ کیلوگرم بهترینهای شخصی:یک‌ضرب: ۱۷۱ ک‌گ […]